title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Leczenie endodontyczne

    Endodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Większości pacjentów kojarzy się z leczeniem kanałowym i słusznie - bo właśnie to jest metoda leczenia wykorzystywana przez stomatologów specjalizujących się w endodoncji, nazywana też leczeniem endodontycznym.

    Leczenie kanałowe zęba wykonuje się przy użyciu bardzo cienkich narzędzi piłująco-penetrujących. Coraz częściej wykorzystuje się też nowoczesne urządzenia takie jak mikroskopy operacyjne oraz endometry, które ułatwiają kontrolę przebiegu leczenia. Dzięki mikroskopom endodontycznym stomatolog ma możliwość oglądać wnętrze komory zęba podczas wykonywania zabiegu. Endometry zaś pozwalają elektronicznie zmierzyć głębokość kanału zębowego. W rozpoznaniu oraz leczeniu endodontycznym wykorzystywana jest też diagnostyka rentgenowska.

    Leczenie kanałowe jest niezbędne w przypadku głębokich ubytków próchniczych, martwicy miazgi lub po złamaniu zęba, a także przed założeniem mostu lub korony.

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: