title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Jak dieta wpływa na zęby?

    Czy to, jak i co jemy, ma wpływ na zdrowie i kondycję naszych zębów? Tak, i to w bardzo dużym stopniu. Warto wiec wiedzieć, jaka dieta sprzyja naszym zębom, a jaka może być dla nich groźna.

    Zdecydowanie polecanymi produktami są wszelkiego rodzaju produkty mleczne. Zawierają dużo wapnia, który jest najważniejszym budulcem naszych zębów i kości. Warto więc jeść sery, pić mleko i przetwory mleczne. By zwiększyć wchłanianie wapnia, niezbędna jest witamina D. Znajdziemy ją w tłustych rybach morskich oraz w jajkach. Warto też jeść twarde warzywa i owoce, które działają jak swoista naturalna szczoteczka do zębów – zapobiegają powstawaniu osadu nazębnego. Warto urozmaicić swoją dietę brokułami, które są naturalnym źródłem koenzymu Q10. Ma on dobroczynny wpływ na zdrowie naszych dziąseł i zapobiega paradontozie.

    Czego natomiast należy unikać? Przede wszystkim słodyczy i innych produktów bogatych w cukier. Sprzyjają one rozwojowi bakterii próchnicowych. By zachować piękny uśmiech, warto też ograniczyć silnie barwiące produkty takie jak kawa, herbata czy czerwone wino. Przebarwienia powstające w wyniku ich częstego spożywania są niezwykle trudne do usunięcia. Równie niebezpieczne dla bieli zębów są sztuczne barwniki zawarte w słodyczach czy kolorowych napojach.  

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: