title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
 • Jak walczyć z dentofobią?

  Dentofobia, czyli paniczny lęk przed dentystami, dotyczy bardzo dużej części społeczeństwa. Wynika często z nieprzyjemnych doświadczeń z dzieciństwa, a także ze skojarzenia gabinetu dentystycznego z nieprzyjemnymi zabiegami. Skojarzenia te są nieadekwatne do rzeczywistego przebiegu wizyty u stomatologa, mimo to dorośli ludzie bardzo często cierpią na podobne lęki. Im dłużej zaś trwa unikanie wizyt, tym bardziej strach narasta. Głos rozsądku przegrywa z lękiem, a często nawet z bólem zębów, który jest sygnałem, że powinien zająć się nimi lekarz.

  Jak można walczyć z dentofobią?

  Przede wszystkim warto znaleźć zaufanego lekarza, którego polecają i chwalą inni pacjenci. Powinien on zadbać o odpowiednią atmosferę panującą w gabinecie i wziąć pod uwagę szczególne obawy pacjenta. Po drugie, warto najpierw zapisać się na wizytę kontrolną, na której lekarz wskaże problemy, którymi należy się zająć, opisze planowane leczenie i dopiero wtedy umówi kolejne wizyty. Dzięki temu pierwsza wizyta pozbawiona będzie wszelkich zabiegów i związanych z nimi stresów. Warto wtedy zadać wszystkie gnębiące nas pytania – odpowiadając na nie stomatolog Ząbki rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące leczenia.

  Na wizytę można udać się z kimś z rodziny – niektórym pacjentom obecność kogoś bliskiego dodaje pewności siebie. Warto też umawiać się na wizytę w dniu, w którym nie czekają nas pilne sprawy do załatwienia, dzięki czemu napięcie związane z wizytą nie będzie pokrywało się z innymi stresującymi sytuacjami.  

   

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: