title=
(22) 119 08 66
Jesteś obecnie w:
  • Leczenie ortodontyczne dzieci

    Leczenie ortodontyczne jest długotrwałym i skomplikowanym procesem, którego celem jest uzyskanie odpowiedniego stanu i utrzymanie zębów dziecka, a także jego przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych w zdrowiu i dobrej kondycji.

    Wstępnej oceny stanu zębów dziecka dokonuje się już około. 2 roku życia – po pojawieniu się pełnego uzębienia mlecznego. Jednak do ortodonty trafiają najczęściej dzieci w wieku od 8 do 12 lat, gdy lekarz rodzinny, stomatolog lub logopeda, pod którego opieką pozostają, zauważy nieprawidłowości w rozwoju ich zębów.

    Leczenie ortodontyczne składa się dwóch metod: z ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez pacjenta (tzw. mioterapii) oraz ze stosowania indywidualnie dobranych aparatów ortodontycznych. Ortodonta Ząbki może zalecić aparat ruchomy lub aparat stały. Poinstruuje też, jak należy z nim postępować – w związku z jedzeniem, higieną czy w przypadku ewentualnych jego uszkodzeń. Będzie też regularnie kontrolował stan zębów małego pacjenta i podejmował kolejne działania ujęte w planie leczenia. Po zakończeniu leczenia należy też regularnie odwiedzać ortodontę, realizując okresowe wizyty kontrolne.

     

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Flo-Dental
projekt i wykonanie: